ورود کاربرانتازه وارديد؟ ثبت نام كنيد


آپلود ویدیو

با انتشار ویدیو در دالفک، مشتریان جدید را کشف کنید.
http://www.dalfak.com

پرداخت با کارتهای عضو شتاب

آگهی های جدید

سدیم تری پلی فسفات

سدیم تری پلی فسفات

پودر سفیدی است که به نام‌های تری‌فسفات سدیم، پنتاسدیم تری‌فسفات و STPP هم شناخته می‌شود. این نمک در گرفتن سختی آب بخصوص در پودرهای لباس‌شویی استفاده می‌شود. هم‌چنین در تهیه‌ی‌ مواد غذایی به کار می‌رود.
مشخصات فنی و تکنولوژی:
مواد اولیه: کربنات سدیم و اسید فسفریک.
(هر دو ماده در کشور تولید می‌شود، اما از نیاز کشور کم‌تر است و از خارج کشور نیز وارد می‌شود.) ابتدا از ترکیب کربنات سدیم و اسید فسفریک دو نمک مونوسدیم فسفات و دی‌سدیم‌فسفات تولید می‌شود. از ترکیب این دو نمک در دمای بالای 300 درجه‌ی سانتی‌گراد پنتاسدیم‌تری‌فسفات تولید می‌شود. STPP در نوع غذایی و صنعتی با مشخصات متفاوت تولید و استفاده می‌شود. این ماده با ایجاد کمپلکس و جدا کردن یون‌های فلزی چندظرفیتی و معلق ساختن و تغییر حالت ذرات، باعث کاهش سختی آب می‌شود. کاربردها ومصارف: برای گرفتن سختی آب، ماده‌ی افزودنی خوراکی به عنوان نگه‌دارنده‌ی رطوبت، در مواد شوینده، خمیردندان مورد استفاده قرار می گیرد. عمده‌ی صنایع مصرف‌کننده این ماده‌ی شیمیایی شامل کارخانجات تولید مواد شوینده، صنایع تصفیه آب، صنایع غذایی، صنایع سرامیک‌سازی، معدنی، صنایع تولید کاغذ و صنایع پتروشیمی می‌باشد.!!!!1تری پلی فسفات سدیم یک پلیمر معدنی چند وجهی است که کاربرد بسیار وسیعی در صنایع شیمیایی دارد. این پلیمر سنتزی ماده اولیه بسیار مهم برای صنایع پاک کننده به حساب می آید. امروزه تمام پودرهای سنتتیک حاوی 30 تا 50 درصد STPP می باشد که اجزای اصلی و اساسی آنها می باشد. علاوه بر صنایع شوینده در کاشی سازی ، صنعت، آب و تصفیه آن و نساجی و ….کاربرد زیادی دارد. سدیم تری پلی فسفات دارای فرمول مولکولی Na5P3O10 با ساختمان خطی پلی فسفریک اسید میباشد .
STPP با تشکیل کمپلکس محلول یونهای Ca و Mg آبهای سخت را نرم میکند، همچنین رفتار قلیایی سدیم تری پلی فسفات باعث افزایش تمییز کردن پودر های شوینده میشود از لحاظ آلوتروپی این ماده به سه صورت یافت میشود . عبارتند از :
1- فاز یک ، ترمودینامیکی که در دمای بالا تولید می شود
2- فاز 2- فاز سینتیکی ، که در دمای پایین بدست می آید در حرارتهای بالا نا پایدار است.
3- بلوری همراه با شش مولکول آب می باشد که از افزودن دو فاز ذکر شده به آب بدست می آید.
این ترکیب در دمای محیط پایدار و در 100 درجه سانتیگراد به پیروفسفات و فسفات تبدیل می شود. STPP در حال حاضر به دو صورت پودر نرم با مش بین 100 تا200،وگرانول در بازار یافت می شود، میزان سمیت STPP بسیار ناچیز بوده و در دمای عادی 5/14 گرم در لیتر حلالیت دارد. نسبت P2O5 به Na2O در آن 1٫67 است. STPP به عنوان نرم کننده در بویلر ها و کاهش سختی آن و جلوگیری از رسوب سختی آن در دیواره بویلر و عامل توقیف کننده و بازدارنده واکنش های شیمیایی در واکنش های آلی و معدنی استفاده می شود. در واکنش های خاص بعنوان یک عامل روان کننده و جلوگیری از لخته شدن مورد استفاده قرار می گیرد. در مواد غذایی به عنوان پایدار کننده به جای نیتریت های سمی استفاده می شود.!!!! در نساجی به عنوان یک عامل پایدار کننده و نرم کننده ثانوی کاربرد دارد ولی عمده مصرف آن در تولید شوینده های سنتتیک است که بین 30 تا 50 درصد در شوینده ها STPP است. در صنایع کاشی و سرامیک به عنوان روانساز استفاده میشود.!!!! (STP, STPP یا TPP) یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی Na5P3O10 می باشد. این ماده نمک پلی فسفات پنج آنیون است. و در مقیاس زیاد به عنوان یک جزء از محصولات خانگی و صنعتی ، به خصوص مواد شوینده، تولید می شود.!!!! این ماده در نرم کردن آب و جداسازی مواد به کار می رود و همچنین به عنوان عامل ضد لخته شدن کاربرد دارد.!!!!تری پلی فسفات سدیم یا STPP یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی Na5P3O10 می باشد. این ماده ن مک پلی فسفات پنج آنیون است. و در مقیاس زیاد به عنوان یک جزء از محصولات خانگی و صنعتی ، به خصوص مواد اولیه کاشی و سرامیک و مواد شوینده، تولید می شود.!!!! امروزه تمام پودرهای پاک کننده سنتتیک حاوی حدود 30 تا 50 درصد سدیم تری پلی فسفات هستند که یکی از اجزای خیلی ضروری و اساسی به شمار می رود.!!! سدیم تری پلی فسفات به عنوان نرم کننده آب ، عامل بازدارنده واکنش های شیمیایی ، عامل لخته زدائی یا جلو گیری کننده از لخته شدن ، افزودنی های غذایی و همچنین در صنایع نساجی کاربرد دارد!!!.
این محصول در دو طبقه بندی 1 - گرید خوراکی و 2 - گرید صنعتی قرار می گیرد.
1 - گرید خوراکی : صنایع آبمیوه، صنایع کنسر سازی ، صنایع لبنی و فرآورده های سویا و ...
2 - گرید صنعتی : صنایع پاک کننده ها و شوینده ها، صنایع کاشی و سرامیک ، صنایع معدن و ...!!!!!

تلفن :  منقضی شده
منطقه :  استان تهران
آدرس :  استان تهران - تهران
تماس با آگهی دهنده ()
در مورد: سدیم تری پلی فسفات
نام :
ایمیل یا تلفن :
پیام :

کلمات کلیدی :